Jak spakować buty na wyjazd, żeby zajmowały jak najmniej miejsca?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje to czas urlopów i wszelkiego rodzaju wyjazdów. Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż daleko czy blisko, a także czy jedziemy autem, pociągiem a może jednak stawiamy na samolot, musimy się spakować. 

Często jesteśmy również ograniczeni pod względem wielkości i pojemności bagażu. Każdy, kto choć raz musiał się spakować w bagaż podręczny, wie, jak trudne jest to zadanie. Jednym z kluczowych problemów, z którymi musimy się zmierzyć, jest pakowanie butów, które niestety zwykle zajmują dużo miejsca.

Jakie buty zabrać na wyjazd? 

Już na samym etapie planowania i tworzenia wakacyjnych stylówek zastanów się, jakich butów będziesz potrzebować. Czy koniecznie musisz zabrać ze sobą te wysokie i ciężkie trapery bądź glany? I czy w trakcie wyjazdu bezpiecznym wyjściem jest spakowanie wyłącznie butów na obcasie, które faktycznie pięknie będą wyglądać na zdjęciach, jednak mogą się nie sprawdzić w trakcie długich wędrówek i bezlitośnie nas poobcierać? 

Wybierając obuwie, pamiętaj, by zabrać ze sobą tylko sprawdzone modele, komponujące się z zabieranymi ubraniami. Kluczowa będzie również ich ilość. Oczywiście nie zapominaj także o japonkach bądź klapkach pod prysznic lub na basen. Mogą one uratować również życie w momencie, kiedy przydarzy nam się jednak wypadek i skończymy z odciskiem, otarciem bądź pęcherzem. Buty o największych gabarytach i wadze załóż na siebie, zaoszczędzisz przy tym dodatkowe miejsce w walizce.

Jak pakować buty — kilka prostych zasad 

Kiedy pakujemy walizkę, w której muszą znaleźć się buty, warto pamiętać o kilku prostych zasadach dotyczących obuwia, które ułatwią nam życie i pozwolą na ekonomizację przestrzeni. A oto one: 

Nie pakuj razem

Najgorsze, co możesz zrobić w trakcie pakowania, to włożenie pary butów (bądź, o zgrozo, wszystkich) do jednego woreczka bądź reklamówki. W ten sposób zajmą one naprawdę dużo miejsca, którego będziesz potrzebować przecież na ubrania i kosmetyki. Lepiej włożyć każdy but w osobny woreczek.

Właściwe zabezpieczenie

Buty mają to do siebie, że na ich podeszwach często znajduje się brud w postaci kurzu, piasku bądź błota. W przypadku tego elementu garderoby warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu. W tym celu przydadzą się woreczki materiałowe, strunowe bądź zwyczajne reklamówki. Jeśli chcemy zrezygnować z foliówek, aby zabezpieczyć podeszwy, świetnie sprawdzą się również czepki prysznicowe, które są może niecodziennym, ale jakże praktycznym wyborem.

Znajdź odpowiednie miejsce

Pakowanie plecaka czy walizki zawsze najbezpieczniej zacząć właśnie od butów, które powinny znajdować się na samym dnie. W innym przypadku mogą na przykład pognieść delikatne ubrania. Kiedy wybieramy walizkę, najlepszym miejscem dla nich będzie komora z szynami od rączki, między które z łatwością włożysz pojedyncze buty.  

Wykorzystaj każdy centymetr przestrzeni 

Nawet jeśli buty spakujesz w osobne woreczki, nadal zajmują dużo miejsca, w dodatku ich wnętrze świeci pustką, a musisz przyznać, że zwłaszcza w obuwiu sportowym możemy odnaleźć duży potencjał pakunkowy. Jeśli chcesz wykorzystać każdą wolną przestrzeń, włóż do środka na przykład skarpetki lub bieliznę. Możesz też włożyć do nich zrolowaną koszulkę czy materiałowe spodenki. Zabieg ten, oprócz wykorzystania każdego centymetra, uchroni nas również przed deformacją obuwia, np. szpilek czy skórzanych mokasynów. 

Zdj. główne: Surface/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*