Urodzinowe dekoracje – must have na przyjęcie dla dzieci

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolorowe, błyszczące dekoracje z ulubionymi bohaterami z bajek Twojego dziecka to ważny element niezapomnianego przyjęcia urodzinowego. Przeczytaj, jakie ozdoby wybrać, żeby zachwycić najmłodszych jubilatów.

Rozbijanie piniaty

Rozbijanie urodzinowej piniaty to latynoski zwyczaj, który cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie. Dzieci mogą kojarzyć go z opowieści znajomych lub z zagranicznych seriali i bajek. Ten zwyczaj wzbudza mnóstwo emocji u dzieci i stanowi punkt kulminacyjny wielu urodzinowych przyjęć, dlatego warto rozważyć zakup tego typu dekoracji. Nowoczesna piniata na urodziny jest dostępna m.in.: w kształcie lamy, lokomotywy, jednorożca czy chmury. Kiedy dziecko z zawiązanymi oczami trafi w cel, piniata pęka i wylatują z niej słodycze, konfetti lub drobne zabawki oraz gadżety, które dzieci zbierają później z radością. Dla bezpieczeństwa warto zawiesić piniatę w ogrodzie i zadbać o to, żeby pozostałe dzieci nie podchodziły zbyt blisko, kiedy jubilat próbuje rozbić papierową figurę. Warto zaopatrzyć się także w specjalny kij służący do strącania piniaty wypełnionej łakociami.

Wielobarwne balony

Kolorowe balony w kształcie bohaterów z bajek, cyfr, serc czy gwiazdek, a także klasyczne modele ozdobione postaciami z Minecrafta czy Psiego patrolu to hit wszystkich przyjęć urodzinowych. Nadmuchane balony pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również służą dzieciom do wspólnej zabawy. Sprawdź, jakie modele ma w ofercie sklep z balonami online i wybierz dekoracje, które oczarują młodego solenizanta i jego przyjaciół. Ciekawym rozwiązaniem dla starszych dzieci mogą być także balony foliowe lub lateksowe wypełnione helem. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na transparentne modele zawierające konfetti.

Kolorowe słomki, kubeczki i talerzyki 

Warto zadbać również o odpowiednie nakrycie stołu. Imprezowy nastrój zapewnią różnego rodzaju serpentyny i girlandy, a także kolorowe naczynia. Jednorazowe serwetki, talerzyki, słomki i kubeczki nie kosztują wiele, a są bardzo efektowne i ułatwiają późniejsze sprzątanie, zwłaszcza jeśli przyjęcie ma się odbyć w ogrodzie lub wynajętym lokalu. Jeśli chcesz dodatkowo przyozdobić urodzinowy tort, dokup również kolorowe proporczyki, dekoracje cukrowe oraz błyszczące świeczki.

Fot.: Sofiya Levchenko/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*